Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

Zmiany w kursowaniu pociągów od września 2013

2 września 2013 wejdą w życie nowe rozkłady jazdy pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. Tego dnia zostanie przywrócony ruch na linii średnicowej. Pociągi będą mogły znów kursować do Pruszkowa po obu torach.
SKM

Zmiany rozkładu jazdy pociągów SKM i Kolei Mazowieckich od 12 listopada 2013

Pociągi wrócą na podmiejską linię średnicową po zakończonym remoncie mostu kolejowego. Przywrócenie dwutorowego ruchu na linii pruszkowskiej będzie możliwe dzięki zakończeniu budowy nowego przystanku kolejowego Ursus Niedźwiadek. Przywrócony zostanie podstawowo ruch po obu torach na linii do Pruszkowa. Linia SKM S1 wróci na swoją stałą trasę. Zlikwidowane zostaną linie S10 i S11. Jednak z informacji zarządcy infrastruktury kolejowej – spółki PKP PLK wynika, że w weekendy, w okresach kilkugodzinnych, ruch pociągów między Pruszkowem a Włochami będzie ograniczony. Związane jest to z zaplanowanymi przez PLK pracami przy sieci trakcyjnej. Nowe rozkłady jazdy obowiązywać będą do 19 października 2013.

Autobusowa linia zastępcza ZS1 zostanie zlikwidowana. Należy również pamiętać, że od dnia 1 września 2013 roku w pociągach WKD przestają być honorowane bilety Kolei Mazowieckich.

Pasażerów od 2 września do 8 września br. czekają inne utrudnienia w ruchu pociągów. W tym czasie wstrzymany będzie ruch kolejowy do Lotniska Chopina i będzie kontynuowana naprawa rozjazdu na stacji Warszawa Lotnisko Chopina. Na duże zmiany w kursowaniu pociągów powinni przygotować się także pasażerowie SKM z Legionowa, Michałowa-Reginowa i Wieliszewa. Linia z Legionowa do Wieliszewa będzie modernizowana. Ponadto w związku z kolejnym etapem modernizacji linii kolejowej nr 1 Warszawa - Łódź oraz zamknięciem jednego z torów na szlaku Radziwiłłów Mazowiecki - Żyrardów wystąpią utrudnienia w ruchu pociągów Kolei Mazowieckich od dnia 2 września. Część pociągów będzie kursować w skróconej relacji do/ze stacji Żyrardów.

Źródło informacji: ZTM w Warszawie
Autor zdjęcia: Mateusz Włodarczyk, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:SKM_14WE_jozefow_4.jpg

środa, 28 sierpnia 2013, msciciel337

Polecane wpisy