Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

Usterki w nowej siedzibie Starostwa Powiatu Pruszkowskiego

Niespełna trzy i pół roku po oddaniu do użytku, konieczne są naprawy nowej siedziby starostwa. Powiat ogłosił przetarg na "usunięcie usterek ujawnionych w trakcie użytkowania budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Drzymały 30 w okresie gwarancyjnym". Do usterek zaliczają się: pękające ściany wewnętrzne, błędnie wykonane pokrycia dachowe oraz zawilgocenia w pomieszczeniach piwnicznych.
Budynek Starostwa Powiatowego w Pruszkowie

W kwietniu 2011 roku (rok po wybudowaniu) Starostwo sporządziło pierwszą listę usterek, a w październiku 2012 roku sporządzono ekspertyzę, w której dokładnie je opisano oraz podano sposób ich naprawy. Ekspertyza wskazuje, że powstałe usterki, m.in. pękanie ścian i zawilgocenia, są spowodowane błędami wykonawczymi oraz niestarannym wykonaniem prac. Szacunkowy koszt naprawy podany w ekspertyzie wynosi od 185 000 zł do 525 000 zł.

Pełną treść ekspertyzy znaleźć można pod adresem: http://bip.powiat.pruszkow.pl/?p=document&action=show&id=55252&bar_id=15794

Prace naprawcze mają być prowadzone poza godzinami pracy urzędu oraz w dni wolne od pracy i powinny zakończyć się do 30 listopada.

Ogłoszony przetarg jest drugim dotyczącym omawianej sprawy. Pierwszy został unieważniony z powody braku ofert.

piątek, 09 sierpnia 2013, msciciel337

Polecane wpisy