Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

Remont mostu na Utracie w Pruszkowie

W poniedziałek 19 wtorek 20 sierpnia zostanie zamknięty most na rzece Utracie w ciągu ulicy Bolesława Prusa w Pruszkowie. Jest to związane z remontem, a właściwie rozbiórką starej i budową nowej przeprawy. Prace mają potrwać do końca października połowy grudnia.
Objazd spowodowany remontem mostu w Pruszkowie

Jak informuje Zarząd Powiatu Pruszkowskiego - inwestor, zakres robót obejmie rozebranie istniejącej i budowę nowej konstrukcji żelbetonowej mostu, przebudowę istniejącego układu komunikacyjnego na odcinku od ul. M. Zimińskiej-Sygietyńskiej do ul. Poznańskiej – drogi wojewódzkiej nr 718 (dojazd przez wiadukt do autostrady A2) oraz przeprojektowanie i wykonanie uzupełniającej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Bohaterów Warszawy i drogi nr 718.

W związku z zamknięciem ulicy Bolesława Prusa na odcinku od ulicy M. Zimińskiej– Sygietyńskiej, a w późniejszym czasie od ul. Kościuszki (w kierunku mostu na Utracie) do ul. Poznańskiej – drogi wojewódzkiej nr 718 (dojazd przez wiadukt do autostrady A2), ruch skierowany będzie na wyznaczone trasy objazdowe. Utrudnienia nie powinny dotknąć pieszych, na czas remontu ma zostać dla nich wybudowana tymczasowa kładka.

Objazd dla samochodów jadących w kierunku od Pruszkowa jest dość oczywisty i prowadzi Al. Wojska Polskiego. Najbardziej problematyczny będzie objazd dla kierowców jadących od strony wiaduktu do centrum Pruszkowa. Będą oni musieli skręcić z wiaduktu w lewo, przeciąć Al. Jerozolimskie i dalej przejechać ulicami: Bohaterów Warszawy, Partyzantów, a następnie wrócić Al. Jerozolimskimi w kierunku Pruszkowa.

Wartość inwestycji wynosi 4 892 016,15 zł, w tym środki własne Powiatu Pruszkowskiego w wysokości 1 958 216,15 zł., pozostała kwota 2 933 800,00 zł. to dofinansowanie z subwencji ogólnej Ministra Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Aktualizacja 25.10.2013:
Lokalne media poinformowały, że budowa mostu nie zakończy się w zapowiadanym terminie. Przewidywane opóźnienie ma wynieść około półtora miesiąca. Wykonawca, firma Strabag, poinformował, że powodem opóźnień była konieczność przebudowy dodatkowych kabli, które nie zostały uwzględnione w dokumentacji. Ponieważ część pieniędzy na remont pochodzi z rezerwy Ministerstwa Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej pojawiają się informacje, iż inwestycja musi zostać zakończona i rozliczona w bieżącym roku. W przeciwnym wypadku powiat może być zmuszony do zwrotu subwencji.

Aktualizacja 29.10.2013:
Wykonawca budowy mostu na rzece Utracie - firma Strabag powiadomił, że 29 października o godz. 22.00 zostanie zamknięte skrzyżowanie ul. Bolesława Prusa i ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Utrudnienia potrwają do 31 października. Wykonawca prosi o stosowanie się do oznakowania postawionego na czas prowadzenia robót.

Aktualizacja 28.11.2013:
Remont dobiega końca. Starostwo poinformowało, że most powinien być przejezdny w połowie grudnia.

Źródło: Powiat Pruszkowski

niedziela, 18 sierpnia 2013, msciciel337

Polecane wpisy