Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

Dożynki Powiatowe 2013

25 sierpnia na terenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Gomulińskiego 4 w Pruszkowie odbędą się IX Dożynki Powiatowe.
Dożynki Powiatowe

Tradycyjnie uroczystości rozpoczną się o godzinie 13:00 mszą świętą w kościele p.w. Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Pruszkowie, przy ul. Helenowskiej 3. Po mszy rolnicy, samorządowcy powiatu oraz zgromadzeni goście przemaszerują barwnym korowodem do Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. Tam odbędzie się część oficjalna, podczas której m.in. dyplomy otrzymają zasłużeni rolnicy z terenu Powiatu Pruszkowskiego oraz odbędzie się konkurs Wieńców Dożynkowych. W tym roku po raz pierwszy zgromadzona publiczność przyzna "Nagrodę Publiczności".

Część muzyczna rozpocznie się o godzinie 15:30 koncertem orkiestry miejskiej "Moderato" z Warki. O 16:30 przewidywany jest występ zespołu folklorystycznego "Kumy". Zespół w barwnych strojach ludowych wykona pieśni ludowe z wielu regionów Polski. Następnie będzie można obejrzeć występy artystów z Powiatu Pruszkowskiego. Przed zgromadzoną publicznością zaprezentują się artyści z wszystkich gmin powiatu. Dożynki zakończą się koncertem zespołu "Chrząszcze" grającego muzykę lat sześćdziesiątych, takich zespołów jak The Beatles, The Shadows oraz Czerwone Gitary.

Atrakcje dla najmłodszych

W ciągu dnia przewidzianych jest wiele atrakcji dla dzieci, w tym: konkursy, zawody sportowe, malowania buzi, trampolina i dmuchane zabawki, pokazy zumby. Niespodzianki dla najmłodszych przygotowali również policjanci i strażacy. Dzieci będą miały okazję obejrzeć pokaz tresury psów policyjnych, odkryć tajemnicę pobierania odcisków linii papilarnych czy też przygotować się do egzaminu na kartę rowerową. Będzie również okazja zobaczenia z bliska sprzętu policyjnego i strażackiego.

Miasteczko Zdrowia

Podczas imprezy działać będzie Miasteczko Zdrowia. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań poziomu glukozy we krwi, wysokości cholesterolu, a także pomiaru ciśnienia oraz będą mogli wysłuchać porad specjalistów, którzy udzielą konsultacji w zakresie prawidłowej diety oraz leczenia cukrzycy.

Podczas dożynek będzie można uzyskać poradę Powiatowego Rzecznika Konsumenta oraz pracowników z Powiatowego Urzędu Pracy. Ponadto w Miasteczku Organizacji Pozarządowych będzie można zapoznać się z działaniami fundacji i stowarzyszeń działających na terenie Powiatu Pruszkowskiego.

Szczegółowy program Dożynek Powiatowych

13:00 - Msza Święta, parafia św. Józefa Oblubieńca NMP, ul. Helenowska 4
14:00 - Korowód dożynkowy

Na scenie (MOS, ul. Gomulińskiego 4):


14:30 - Część oficjalna:
Ceremonia dzielenia się chlebem
Prezentacja Wieńców Dożynkowych
15:30 - Koncert Miejskiej Orkiestry "Moderato" z Warki
16:00 - Rozstrzygnięcie konkursu Wieńców Dożynkowych
Wręczenie dyplomów zasłużonym rolnikom z terenu Powiatu Pruszkowskiego
16:30 - Koncert zespołu "Kumy"
17:00 - Występy artystów z terenu Powiatu Pruszkowskiego
18:00 - "Przebojowy Wieczór Dożynkowy" - zespół "Chrząszcze"

Prowadzenie:
Paweł Pawelec - prezenter z Radia Eska
Ryszard Rembiszewski


Źródło: Powiat Pruszkowski

poniedziałek, 05 sierpnia 2013, msciciel337

Polecane wpisy