Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

Wspólny bilet do Pruszkowa utrzymany

Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD zostanie – od 1 lipca br. – utrzymany na obszarze większości gmin aglomeracji warszawskiej. Jego funkcjonowanie jest niepewne jedynie w gminach powiatu wołomińskiego.

Wszystkie samorządy otrzymały od ZTM propozycję przedłużenia współpracy w zakresie Wspólnego Biletu do końca pierwszego kwartału 2014 roku. ZTM zaproponował by rozliczenia odbywały się na takich samych warunkach jak obecnie, czyli gminy pokrywają 40 proc. kosztów funkcjonowania Wspólnego Biletu na swoim terenie przy założeniu stawki za pociągokilometr w wysokości 22,90 zł.

Propozycję ZTM zaakceptowała już większość samorządów, z wyjątkiem władz gmin i władz powiatu wołomińskiego. Dalsze funkcjonowanie Wspólnego Biletu na linii wołomińskiej jest zagrożone. Samorządy mają czas do końca tygodnia na złożenie w tej sprawie ostatecznych i wiążących deklaracji.

Trwają również rozmowy z Kolejami Mazowieckimi na temat wysokości stawki za pociągokilometr, obowiązującej w latach 2014 i 2015. ZTM chce z przewoźnikiem i samorządami podpisać umowę o Wspólnym Bilecie jeszcze w tym roku. Obowiązywałaby co najmniej do końca pierwszego kwartału 2015 roku na obecnych zasadach (40 proc. udziału w kosztach).

Taka propozycja ustalenia stawki na lata 2014 i 2015 została złożona również WKD. Rozmowy z tym przewoźnikiem rozpoczną się w ciągu najbliższych dni.

Aktualizacja 25.10.2013:
Zarządowi Transportu Miejskiego i Kolejom Mazowieckim udało się osiągnąć porozumienie dotyczące współpracy w roku 2014.  W pociągach KM, w strefie Wspólnego Biletu, honorowane będą bilety ZTM od dobowego wzwyż. Samorządy, które uczestniczą w finansowaniu Wspólnego Biletu na swoim terenie, mogą mieć pewność, że oferta ta będzie nadal aktualna.

Źródło: ZTM w Warszawie

czwartek, 13 czerwca 2013, msciciel337

Polecane wpisy