Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

Pomagają pruszkowskim kotom

Chyba każdy wie jak wyglądają schroniska dla zwierząt, nawet jeśli tam nigdy nie był. Ogólnie kojarzy się to z wielką kupą nieszczęścia. Nie każdy wie natomiast, że istnieją inna miejsca dla zwierząt, które nie znalazły jeszcze swojego człowieka. Takimi niesamowicie pozytywnymi miejscami są domy tymczasowe. W Pruszkowie bardzo prężnie działają dwa domy tymczasowe dla kotów.
Kot

Dom tymczasowy to zazwyczaj nie jeden zbiorczy budynek, gdzie są wszystkie zwierzęta, jak w schronisku, lecz prywatne domy, mieszkania, które "na chwilę" opiekują się kotami, psami, a potem oddają je ludziom, decydującym się na adopcję i zostanie domami już stałymi, takimi, które należycie zadbają o zwierzaka. Pomaga się tam nie tylko małym ślicznym, puchatym kulkom, ale również chorym i starym zwierzętom. W domu tymczasowym odzyskują one zdrowie i formę fizyczną oraz co równie ważne, zaufanie do człowieka. Czasem działania DT polegają tylko na kastracji/sterylizacji zwierząt wolno żyjących, które nie przejawiają chęci zamieszkania pod dachem z człowiekiem.

W Pruszkowie działają dwa domy tymczasowe: Pruszkowski Dom Tymczasowy oraz Dom Tymczasowy Kocia Łapka. Aktualnie opiekują się łącznie kilkudziesięcioma(!) kotami szukającymi domów. To wręcz szokujące ile zwierzaków przewija się przez te mieszkania. Warto polubić ich strony na Facebooku oraz lajkować i udostępniać prześliczne zdjęcia kotów z obu ośrodków. Nawet w ten sposób można pomagać w szukaniu domów stałych dla podopiecznych obu domów. Oczywiście pomagać można również w inny sposób. Opieka nad kotami pochłania wiele czasu i pieniędzy, założycielki obu tymczasów przyjmą każdą formę pomocy. Na stronach domów można przeczytać między innymi, że ciągle poszukiwani są nowi wolontariusze gotowi udostępnić dla kociaków na jakiś czas przynajmniej łazienkę.

Strony domów tymczasowych powinny koniecznie odwiedzić osoby, które zastanawiają się nad przygarnięciem kota. Może zdecydują się na adopcję podopiecznego domu tymczasowego z Pruszkowa.

Informacje kontaktowe i niezliczoną ilość zdjęć kotów znaleźć można na stronach:


PS: Nie kupuj, adoptuj.
Wszystkie zdjęcia pochodzą ze stron opisywanych domów tymczasowych i są własnością ich autorów.

piątek, 28 czerwca 2013, msciciel337

Polecane wpisy