Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

II Pruszkowski Piknik Rowerowy

Już po raz drugi wszyscy amatorzy dwóch kółek, mieszkający w Pruszkowie i okolicach spotkają się na pikniku rowerowym. W ubiegłym roku w imprezie uczestniczyło około 300 osób, w tym roku organizatorzy spodziewają się jeszcze większej ilości rowerowych zapaleńców.
Rowerzyści spotkają się o godzinie 16:00 na placu Jana Pawła II (przy Pałacyku Ślubów). O godzinie 16:20 nastąpi poświęcenie rowerów i chwilę później ruszy uroczysty przejazd ulicami Pruszkowa.

O godzinie 17:00 za Basenem Kapry (od strony ul. Cyklistów) rozpoczyna się piknik rowerowy. Na miejscu będzie można oddać swój rower do przyspieszonego serwisu, zjeść coś ciepłego dzięki uprzejmości Pizzerii Biesiadowo i obejrzeć pokaz kuglarski. Ponadto będzie można zagrać w siatkówkę plażową, pouczyć się jazdy na monocyklu, a najmłodsi będą mogli skorzystać z placu zabaw i pojeździć na kucykach. Na miejscu będzie też sporo niespodzianek, o których organizatorzy nie chcą pisać oficjalnie.

Harmonogram imprezy:

Zbiórka o godzinie 16:00 12 maja (niedziela), przy Pałacu Ślubów, skąd pod eskortą Policji rowerzyści rozpoczną przejazd ulicami Pruszkowa (godzina 16:15 poświęcenie rowerów).

Przy Basenie Kapry przewidziany jest piknik rodzinny, a w nim:
- poczęstunek – zapewniany przez pizzerię Biesiadowo
- darmowy przegląd rowerów przez serwis SPECBIKE
- gry i zabawy dla dzieci i młodzieży
- pokazy kuglarskie z możliwością nauki i power-rizer czyli skaczące szczudła
- nauka przepisów ruchu drogowego dla najmłodszych (konkursy z nagrodami)
- podpisywanie petycji do zarządu WKD o prowadzenie darmowych przejazdów dla rowerów

Akcja organizowana jest przez stowarzyszenie www.zdrowy-rower.pl w ramach projektu Teraz Rower, której celem jest propagowanie roweru jako ekologicznego środka transportu, zachęcenie społeczeństwa do prowadzenia aktywnego trybu życia, promowanie turystyki rowerowej oraz motywowanie do tworzenia nowych inicjatyw rowerowych.

Strona wydarzenia w serwisie Facebook: http://www.facebook.com/events/102664883273024/Źródło: Stowarzyszenie Zdrowy Rower
środa, 08 maja 2013, msciciel337

Polecane wpisy