Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

Dodatkowy pociąg SKM z Pruszkowa kursujący w dni wolne

Na wniosek ZTM, w celu ułatwienia popołudniowego dojazdu z Pruszkowa do Warszawy w dni wolne od pracy, uruchomiony zostanie dodatkowy pociąg SKM. Pociąg będzie odjeżdżał z Pruszkowa o godzinie 16:50. To rozwiązanie będzie obowiązywało od 25 maja do 8 czerwca br. Od 9 czerwca zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu pociągów na linii pruszkowskiej.

W czasie prac związanych z budową przystanku kolejowego Ursus Niedźwiadek, obowiązuje specjalna organizacja ruchu kolejowego. Pociągi kursują w obu kierunkach po jednym torze w tzw. „pakietach”, czyli po kilka w jednym kierunku, w niewielkim odstępie czasu. Okazało się jednak, że spowodowało to - na odcinku Pruszków – Warszawa - powstanie zbyt dużej luki w popołudniowym rozkładzie linii S1 w dni wolne od pracy.

ZTM wystąpił do Polskich Linii Kolejowych z wnioskiem o umieszczenie w rozkładzie dodatkowego pociągu SKM, który umożliwi popołudniowy dojazd z Pruszkowa do Warszawy. Pociąg będzie odjeżdżał z Pruszkowa o godz. 16.50.

Jego umieszczenie w rozkładzie jazdy było możliwe ze względu na to, że pociąg Kolei Mazowieckich ze Skierniewic do Warszawy, odjeżdżający z Pruszkowa o zbliżonej porze, kursuje wyłącznie w dni robocze.

Źródło: ZTM w Warszawie

Więcej o utrudnieniach na kolei związanych z budową stacji Ursus Niedźwiadek

piątek, 24 maja 2013, msciciel337

Polecane wpisy