Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

Od 10.05.2013 trudnienia na linii kolejowej do Pruszkowa spowodowane budową stacji Ursus Niedźwiadek

Budowa przystanku kolejowego Warszawa Ursus Niedźwiadek i przejścia dla pieszych pod torami kolejowymi spowoduje duże zmiany w organizacji ruchu kolejowego między Warszawą Zachodnią a Pruszkowem. Dotyczą one zarówno kursowania pociągów Kolei Mazowieckich do Grodziska Mazowieckiego, Żyrardowa i Skierniewic, jak i Szybkiej Kolei Miejskiej.
Pierwsze zmiany w organizacji ruchu kolejowego zostaną wprowadzone 10 maja, a kolejne – 8 czerwca br. Potrwają do 1 września 2013 r.

W tym czasie pociągi - pomiędzy stacjami Warszawa Włochy – Pruszków - będą kursowały w obu kierunkach tylko po jednym torze. Żeby maksymalnie wykorzystać ograniczoną przepustowość tej linii, będą kursowały w tzw. „pakietach”, czyli po kilka pociągów w niewielkich odstępach czasowych w jednym kierunku. W godzinach porannego szczytu priorytetowo będą traktowane pociągi do Warszawy. Zaś w szczycie popołudniowym – pociągi wyjeżdżające ze stolicy. Po zamkniętym torze do i ze stacji Warszawa Ursus SKM będzie uruchamiać kursy tzw. „dogęszczające”.

Wszystkie pociągi będą kursowały według zmienionych rozkładów jazdy, a część z nich zostanie odwołana. Niektóre pociągi od/do stacji Warszawa Zachodnia będą kursowały po torach dalekobieżnych i nie będą się zatrzymywały na przystankach: Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Piastów i Pruszków. Wybrane pociągi KM będą wydłużone do trzech jednostek.

W czasie obowiązywania zmian zostaną wprowadzone inne zasady dotyczące honorowania biletów.
  1. Na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków, w pociągach Kolei Mazowieckich kursujących po układzie podmiejskim, obsługujących relacje na linii KM1 Warszawa – Skierniewice, honorowane będą wszystkie bilety ZTM oraz uprawnienia do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej.
  2. Na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków, w pociągach SKM linii S1, honorowane będą wszystkie bilety Kolei Mazowieckich.
  3. Na odcinku Warszawa Zachodnia/Warszawa Włochy – Piastów bilety Kolei Mazowieckich ważne w pociągach na linii KM1 Warszawa – Skierniewice będą ważne także w autobusach linii 716 i 717 na tym odcinku.
  4. Pasażerowie posiadający bilety odcinkowe okresowe KM wydane:
    - z/do stacji/przystanków położonych na odcinku Łowicz Gł. – Warszawa Ursus Płn. do/z stacji/przystanków na odcinku Warszawa Ursus – Skierniewice przez Warszawę Włochy, mogą odbyć podróż przez Warszawę Zachodnią,
    - z/do stacji/przystanków w relacjach Warszawa – Piastów/Pruszków w przypadku korzystania z przejazdów pociągami KM, które omijają stacje/przystanki osobowe: Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Piastów, Pruszków mogą odbyć podróż przez Brwinów z możliwością powrotu do stacji Pruszków i Piastów bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat.
  5. Pasażerowie posiadający bilety ZTM ważne w 1 i 2 strefie: dobowe, 3-dniowe, 30-dniowe, 90-dniowe i Bilety Seniora oraz uprawnienia do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej mogą odbyć przejazd pociągami KM, które omijają stacje/przystanki: Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Piastów, Pruszków, do stacji Brwinów z możliwością powrotu do stacji Pruszków i Piastów bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat.
  6. Na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Pruszków WKD, w pociągach WKD będą honorowane bilety Kolei Mazowieckich.

Źródło: Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie

poniedziałek, 29 kwietnia 2013, msciciel337

Polecane wpisy