Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

Wspólny Bilet do Pruszkowa dalej niepewny

W dalszym ciągu niepewny jest los Wspólnego Biletu na linii pruszkowskiej, wołomińskiej oraz w gminie Jabłonna (Chotomów). Jedynie burmistrzowie Piaseczna, Sulejówka i Ożarowa Mazowieckiego oraz wójt Lesznowoli wstępnie zaakceptowali nową propozycję ZTM dotyczącą przedłużenia współpracy w zakresie jego współfinansowania.
Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie na swojej stronie internetowej poinformował, że władze Sulejówka, Piaseczna, Lesznowoli i Ożarowa Mazowieckiego są zainteresowane dalszym funkcjonowaniem Wspólnego Biletu. Aby gminy mogły na ten cel zarezerwować w swoich budżetach dodatkowe środki, potrzebne będą jeszcze uchwały rad.

ZTM przesłał wszystkim podwarszawskim samorządom propozycje przedłużenia współpracy w zakresie Wspólnego Biletu, która zakładała zwiększenie ich udziału finansowego w tym przedsięwzięciu. Samorządy mają czas na odpowiedź do końca lutego. Najprawdopodobniej w ciągu najbliższych dni dalszy udział we współfinansowaniu Wspólnego Biletu potwierdzą władze Legionowa i Otwocka (wraz z Józefowem).

W dalszym ciągu niepewny jest jednak los Wspólnego Biletu na linii pruszkowskiej, wołomińskiej oraz w gminie Jabłonna (Chotomów). Kilka dni temu lokalne serwisy internetowe (wpr24.pl, regio-media.pl) cytowały wiceprezydenta Pruszkowa Andrzeja Kurzelę, który mówił, że negocjacje z ZTM są trudne oraz że władze Pruszkowa rozważają nawet uruchomienie linii autobusowej do Ursusa zamiast uczestnictwa we współfinansowaniu Wspólnego Biletu.

ZTM informuje, że szczegółowo przeanalizował wszystkie koszty komunikacji miejskiej i dzięki poczynionym oszczędnościom w wydatkach na zakup usług komunikacyjnych zostały znalezione dodatkowe środki na utrzymanie Wspólnego Biletu. Także Koleje Mazowieckie, ze względu na problemy finansowe Warszawy i pozostałych samorządów, zdecydowały się na obniżenie stawki za honorowanie biletów ZTM. Pozyskane przez Warszawę dodatkowe środki nie są jednak wystarczające na pokrycie całości deficytu, dlatego niezbędne jest również analogiczne działanie ze strony gmin. Bez ich zwiększonego udziału w finansowaniu Wspólnego Biletu Warszawie trudno będzie zapewnić jego dalsze funkcjonowanie.

Źródło: ZTM w Warszawie


Więcej informacji o Wspólnym Bilecie
wtorek, 19 lutego 2013, msciciel337

Polecane wpisy