Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

Sprzeczne informacje na temat Wspólnego Biletu

Władze Pruszkowa i Piastowa opublikowały dziś pismo z dnia 26 lutego, w którym poinformowały, że nie zgadzają się na podwyżkę opłat zaproponowaną przez ZTM. Natomiast ZTM na swojej stronie internetowej poinformował, że większość samorządów (w tym Pruszków i Piastów) zaakceptowały propozycję.
W opublikowanym dziś piśmie władze Pruszkowa i Piastowa poinformowały, że "(...) zwiększenie kosztów wspólnego biletu ZTM w przejazdach pociągami Kolei Mazowieckich w proponowanej wysokości jest dla nas nie do przyjęcia, ponieważ podwyżka ta w stosunku do kwoty, jaką Gmina Pruszków ponosiła miesięcznie w 2012 r. wzrosłaby o ok. 77%". Serwis WPR24 cytował dziś wiceprezydenta Andrzeja Kurzelę, który powiedział między innymi, że "Do tej pory co roku udawało nam się jakoś porozumieć. Mam nadzieję, że podobnie będzie tym razem, choć w tym momencie sytuacja wygląda źle".

Niespodziewanie tego samego dnia Zarząd transportu Miejskiego w Warszawie poinformował, że szanse na utrzymanie Wspólnego Biletu są coraz większe. Na stronie ZTM można przeczytać, że "Pruszków i Piastów, Sulejówek, Otwock i Józefów, Legionowo, Ożarów Mazowiecki oraz Lesznowola i Piaseczno zaakceptowały propozycję ZTM. Z honorowania zrezygnowały natomiast władze Jabłonny."

Więcej informacji o Wspólnym Bilecie
czwartek, 28 lutego 2013, msciciel337

Polecane wpisy