Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

O Wspólnym Bilecie zdecydują gminy

Przyszłość Wspólnego Biletu ZTM-KM-WKD wciąż stoi pod znakiem zapytania. O ile są duże szanse na przedłużenie współpracy w tym zakresie z przewoźnikami kolejowymi, o tyle wciąż niewiadomą jest stanowisko części gmin podwarszawskich, których mieszkańcy korzystają z tego udogodnienia.

O utrzymanie Wspólnego Biletu zabiegają zarówno władze Warszawy, jak i Mazowsza. Zastępca prezydenta Warszawy Jacek Wojciechowicz spotkał się w tej sprawie z marszałkiem województwa Adamem Struzikiem. Marszałek, a także władze podległej mu spółki Koleje Mazowieckie rozumieją trudną sytuację finansową, w jakiej jest obecnie Warszawa. Zdają sobie również sprawę z tego, jaką niedogodnością dla tysięcy mieszkańców aglomeracji warszawskiej byłaby rezygnacja ze Wspólnego Biletu. Dlatego udało się wynegocjować obniżenie przez KM, pierwotnie planowanej na ten rok stawki za pociągokilometr.

O dalszym losie Wspólnego Biletu przesądzi jednak stanowisko gmin podwarszawskich. W ciągu najbliższych dni zostaną im przedstawione propozycje dotyczące kontynuacji współpracy w zakresie współfinansowania Wspólnego Biletu. ZTM szczegółowo przeanalizował wszystkie koszty komunikacji miejskiej i dzięki poczynionym oszczędnościom w wydatkach na zakup usług komunikacyjnych zostały znalezione dodatkowe środki na utrzymanie Wspólnego Biletu. Nie są one jednak wystarczające na pokrycie całości deficytu, dlatego niezbędne jest również analogiczne działanie ze strony gmin. Bez ich zwiększonego udziału w finansowaniu Wspólnego Biletu samej Warszawie trudno będzie zapewnić jego dalsze funkcjonowanie.

Źródło: ZTM w Warszawie

Więcej informacji o Wspólnym Bilecie

poniedziałek, 11 lutego 2013, msciciel337

Polecane wpisy