Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

Mistrzostwa Norwegii w kolarstwie torowym odbędą się w Pruszkowie

W dniach 22 - 24 lutego na torze kolarskim BGŻ Arena w Pruszkowie zostaną rozegrane Mistrzostwa Norwegii w Kolarstwie Torowym 2013. Norwegia nie dysponuje welodromem, na którym takie mistrzostwa mogłyby się odbyć.
Tor znajduje się natomiast w Pruszkowie, gdzie w 2010 roku odbyły się Mistrzostwa Europy w Kolarstwie Torowym, będące pierwszymi kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Kolejnym z powodów, dla których wybór Norwegów padł na Polskę, była… cena biletów lotniczych. - Za bilet w dwie strony zapłaciłem 340 koron (niecałe 200 zł) - mówi Rolf Morgan Hansen, organizator tegorocznych zawodów oraz zdobywca 17 tytułów podczas mistrzostw w ubiegłych latach.

Do Pruszkowa ma zjechać 31 zawodników, którzy będą rywalizować w kategorii juniorów i seniorów. Wśród nich znajdzie się m.in. Sebastian Kartifjord, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w dyscyplinie kolarstwo BMX.

Zawody rozpoczną się w piątek o godzinie 14. Pełny terminarz mistrzostw będzie można znaleźć na oficjalnej stronie zawodów: www.sykkelnmbane.no

Aktualizacja 15.02.2013: Na stronie BGŻ Arena poinformowano, że wstęp na imprezę będzie bezpłatny.

środa, 13 lutego 2013, msciciel337

Polecane wpisy