Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

Zatrzymano wandala niszczącego budynek stacji WKD w Pruszkowie

W piątkową noc (z 25 na 26 stycznia 2013) pruszkowscy strażnicy miejscy zaobserwowali przy pomocy kamery miejskiego monitoringu, a następnie ujęli na gorącym uczynku sprawcę dewastacji mienia WKD, który będąc pod wpływem alkoholu wybił dwie szyby w budynku stacji WKD Pruszków. Wandal został przekazany policjantom z pruszkowskiej komendy, którzy będą prowadzić dalsze czynności w tej sprawie.
W trakcie zatrzymywnia wandala i osób mu towarzyszących, które biernie przyglądały się kiedy wybijał szyby w budynku WKD oraz próbował zdewastować pobliski bankomat, okazało się, że grupa ta była tej samej nocy pouczana już przez strażników. Wcześniejsza interwencja miała miejsce na osiedlu Stasicza gdzie o interwencję wobec grupy nieodpowiednio zachowującej się w stosunku do współpasażerów prosił kierowca autobusu komunikacji miejskiej.

Podczas czynności przeprowadzonych przez Straż Miesją wraz z pruszkowiskimi policjantami okazało się, że ujętym okazał się być Jakub S. (lat 18), mieszkaniec pobliskiego Komorowa. Towarzyszyli mu znani strażnikom z wcześniejszych interwencji mieszkańcy Pruszkowa: Damian L. (lat 20) i Radosław K. (lat 22). Jak wykazało badanie alkometrem, Jakub S. miał prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Pozostali uczestnicy także byli pod wpływem alkoholu.Po wykonaniu niezbędnych czynności policjanci zwolnili osoby ujęte, a Jakub S. został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy lekarskiej w związku z ranami ręki. Dalsze czynności mające na celu doprowadzenie do ukarania sprawcy dewastacji będą prowadzić policjanci z Komendy Powiatowej w Pruszkowie.

Źródło: Straż Miejska w Pruszkowie
wtorek, 29 stycznia 2013, msciciel337

Polecane wpisy