Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

Postawa godna naśladowania

Obywatelska postawa 12-letniego chłopca doprowadziła do ujęcia nietrzeźwego kierującego, który spowodował kolizję i odjechał z jej miejsca. Dochodziła godzina 21:15, kiedy Kamil zatrzymał przejeżdżający patrol straży miejskiej. Chłopiec poinformował strażników, że chwilę wcześniej był świadkiem, jak jadący ulicą Niepodległości Ford uderzył w zaparkowanego na poboczu poloneza, po czym oddalił się z miejsca.
Z relacji chłopca wynikało, że wtedy nabrał podejrzeń, co do stanu trzeźwości kierującego Fordem. Kamil postanowił jechać za samochodem. Jadąc ulicą Drzymały zauważył, jak kierowca Forda wysiada z samochodu i chwiejnym krokiem oddala się w kierunku pobliskich bloków. W tym samym momencie ulicą przejeżdżał patrol straży miejskiej, który zatrzymany przez chłopca zajął się wskazanym przez niego mężczyzną.

Bardzo szybko się okazało, że podejrzenia chłopa się potwierdziły, kierowca Forda miał ponad trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Po nocy spędzonej w policyjnej celi, mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, do którego nie przyznał się. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator. Za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji przed sądem grodzkim.

Za godną naśladowania postawę chłopcu zostanie wręczony przez Pierwszego Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Pruszkowie kom. Pawła Piaseckiego drobny upominek.
Źródło: KPP w Pruszkowie
czwartek, 05 sierpnia 2010, msciciel337

Polecane wpisy