Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

"Kto nie przewróci słupa to frajer"

Pięciu nieletnich w wieku 14 i 16 lat zatrzymali w nocy mundurowi z Pruszkowa po tym, jak wracając z imprezy do domu, uszkodzili słup ogłoszeniowy. Jeden z nich wpadł na genialny pomysł, że "kto nie przewróci słupa to frajer". Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Podczas patrolu pieszego w rejonie parku Sokoła w Pruszkowie funkcjonariusze usłyszeli głośny huk, a następnie zauważyli biegnących w ich stronę pięciu młodych mężczyzn. Postanowili ich wylegitymować.

W tym samym czasie drogą radiową otrzymali zgłoszenie od oficera dyżurnego, że w parku Sokoła pięciu młodych mężczyzn demoluje słup ogłoszeniowy. Osoba zgłaszająca podała rysopis wandali. Podany rysopis sprawców uszkodzenia słupa odpowiadał wyglądowi legitymowanych przez policjantów młodych ludzi. Okazali się nimi być 16-letni Andrzej K., 14-letni Damian K., 16-letni Bartłomiej R., 14-letni Bartosz Cz., 16-letni Paweł L.

Wszyscy zostali przewiezieni na komendę. Na miejscu okazało się, że całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego. Chłopcy przyznali się do zniszczenia słupa ogłoszeniowego. Jednak żaden z nich nie przyznał się, że to on wpadł na ten "genialny" pomysł. Po rozpytaniu zostali przekazani pod opiekę rodzicom. Nieletni za swój czyn odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Źródło: KPP w Pruszkowie
poniedziałek, 30 listopada 2009, msciciel337

Polecane wpisy