Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

Mogli wykoleić pociąg

Dzięki błyskawicznej reakcji pruszkowskich mundurowych i strażników ochrony kolei nie doszło do tragedii. Czterech nastolatków, którzy układali na torach kolejowych kamienie zostało zatrzymanych. 9-letni Tomasz M. 10- letni Krzysztof W. 13 letni Daniel L. i 14- letni Adrian K. spotkają się z sędzią rodzinnym i opowiedzą o swoich zamiarach.

Wszystko rozegrało się przed 14:00 w piątkowe popołudnie. Dyżurny kolei mazowieckich otrzymał zgłoszenie, że grupa młodych ludzi na torach kolejowych układa przeszkody. Natychmiast powiadomił o tym policję. Dzięki szybkiej i sprawnej reakcji stróżów prawa oraz strażników kolei nie doszło do tragedii.

Na miejsce zostali skierowani mundurowi, którzy na torach zatrzymali 9-letniego Tomasza M. 10-letniego Krzysztofa W. 13-letniego Daniel L. i 14-letniego Adriana K.. Chłopcy zostali przewiezieni na komendę. Podczas składania wyjaśnień powiedzieli, że chcieli zobaczyć, co się będzie działo jak pociąg przejedzie po kamieniu. Kiedy pociąg pośpieszny przejechał po małym kamieniu i nie było oczekiwanego rezultatu, postanowili położyć większy.  Po przesłuchaniu dzieci trafiły pod opiekę rodziców i wróciły do domów. Za usiłowanie spowodowania bezpośredniego niebezpieczeństwa w komunikacji kolejowej nieletni odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym.

Źródło: KPP w Pruszkowie
wtorek, 06 października 2009, msciciel337

Polecane wpisy