Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

Fałszywe zaświadczenie do prawdziwego kredytu

Policjanci z pruszkowskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą udaremnili wyłudzenie 22 tysięcy złotych z banku. 30-letni Tomasz K. przedłożył w placówce bankowej sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Na tej podstawie chciał uzyskać kredyt. Sprawa wyszła na jaw. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, a pieniądze pozostały w banku.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przeprowadzili kolejną akcję, której efektem było udaremnienie wyłudzenia kredytu i zatrzymanie podejrzewanego 30-letniego Tomasza K.

Funkcjonariusze otrzymali informację, że pewien młody mężczyzna ubiegający się o 22 tysiące złotych kredytu przedłożył w banku zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach, które najprawdopodobniej zostało sfałszowane. Policjanci wykonali wszystkie niezbędne ustalenia i sprawdzenia, które potwierdziły sugestie pracowników banku. Jak się okazało, Tomasz K. nigdy nie pracował w firmie, z której przyniósł zaświadczenie. Mężczyzna od kilku lat jest osobą bezrobotną. Kiedy zgłosił się do placówki banku w celu podpisania umowy i odbioru gotówki został zatrzymany przez funkcjonariuszy, a następnie trafił do policyjnej celi.

Policjanci zabezpieczyli odpowiednie dokumenty z banku. Na podstawie zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego w prokuraturze zatrzymany usłyszał zarzut. Za oszustwo grozi do 8 lat więzienia.

Źródło: KPP w Pruszkowie
piątek, 09 października 2009, msciciel337

Polecane wpisy