Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

Zawody na najgłośniejsze audio w samochodzie podczas pożegnania lata w Pruszkowie

Wielka gratka dla miłośników mocnej i głośnej muzyki w samochodzie. 6 września na stadionie Znicza podczas imprezy "Żegnaj lato na rok" odbędą się zawody na najgłośniejsze audio w samochodzie pod patronatem międzynarodowej organizacji dB Drag Racing Association.

Organizacja DB DRAG RACING ASSOCIATION istnieje od 1994 roku. Została założona w USA przez Wayn’a Harrisa i skupia w sobie zawodników SPL z całego świata. Dzięki zaistnieniu dB Drag Racing Association na wielu kontynentach zawodnicy z wielu krajów mają możliwość konkurowania ze sobą w ramach jednej organizacji. Wszyscy zarejestrowani zawodnicy "istnieją" w ogólnodostępnej i międzynarodowej bazie danych gdzie można na bieżąco śledzić ich wyniki z poszczególnych turniejów w poszczególnych krajach.
W ramach dB Drag Racing Association organizowane są dwa turnieje:

Bass Race - turniej dla amatorów głośnego grania chcących wypróbować swoje umiejętności związane z obsługą systemu audio, a także swój refleks i silne nerwy, gdyż konkurs dostarcza wiele emocji. Zawodnicy muszą uzyskać jak największe ciśnienie, ale ograniczone do ustalonego limitu na poszczególną klasę. Dotychczas w Polsce - tak też będzie i w Pruszkowie, zawodnicy mierzą się w dwóch klasach: od 120,0 do 129,9dB i od 130,0 do 139,9dB. Wygrywa zawodnik który tak będzie regulował poziom natężenia dźwięku (głośność) w swoim aucie, żeby mieć wyższy poziom dB od konkurenta przy jednoczesnym nie przekroczeniu ustalonego limitu 129,9 lub 139,9 dB.

DB Drag Racing - turniej dla bardziej zaawansowanych zawodników, którzy nie jednokrotnie sami tworzą swoje maszyny, a przynajmniej wyposażają je w sprzęt audio w swoich warsztatach bądź garażach. Turniej pozwala na wyłonienie najgłośniejszych czterech kółek w kraju a w konsekwencji na świecie. W tych zawodach także istnieją klasy, do których klasyfikują sędziowie. Klasyfikacja zależy oczywiście od sprzętu, instalacji i ingerencji w samochód. Wyróżnić można 7 podstawowych klas - Street A, Street B, Street C, Super Street 1-2, Super Street 3-4, Extreame 1-2, Extreame 3-4.

Głównym organizatorem zawodów DB DRAG w Pruszkowie jest firma GND CAR AUDIO oraz Urząd Miejski w Pruszkowie. Oprócz zawodów SPL-owych na imprezie obejrzeć będzie można przerobione samochody takich firm jak MACROM, SINUS LIVE KICX, TEC i MDS. Podczas zawodów będą także organizowane konkursy i zabawy dla oglądających: np. POWER PYLE, czyli zawody kto dłużej utrzyma na prostych rękach wielki subwoofer PYLA.

Wszystkich chętnych zapraszamy na stronę www.dbdrag.pl lub na www.gnd-audio.waw.pl . Zapraszamy także do siedziby firmy GND car audio na ul. Kraszewskiego 31 (lokal ZURT), gdzie można uzyskać szczegółowe informacje odnośnie turnieju, a także można zarejestrować się na zawody.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia i kibicowania zawodnikom dB DRAG RACING.

Źródło: www.pruszkow.pl
piątek, 28 sierpnia 2009, msciciel337

Polecane wpisy