Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

Zabójca za kratkami!

Rzadko zdarza się, że policjantów może coś zaskoczyć. W piątkowe popołudnie dokonał tego mieszkaniec Piastowa, który po wejściu do komisariatu oświadczył, że zabił sąsiadkę. Robert G. usłyszał już zarzuty i został tymczasowo aresztowany. Grozi mu nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

Kiedy policjanci zobaczyli w pomieszczeniu dla interesantów okaleczonego mężczyznę uznali, że stał się ofiarą przestępstwa. Jednak 34-latek szybko wyprowadził ich z błędu. Oświadczył, że zabił kobietę, a ranę, którą widać zrobił sobie sam. Zdumiony dyżurny natychmiast wysłał pod wskazany adres załogę patrolową. Policjanci bez trudu weszli do niezabezpieczonego mieszkania. Na miejscu szczegółowo przeszukano wszystkie pomieszczenia. Informacja Roberta G. została potwierdzona.

Sprawca oświadczył, że ofiara była jego sąsiadką. Zabił ją, gdy pochyliła się, żeby pogłaskać psa.  Składając wyjaśnienia 34-latek wskazał jako narzędzie zbrodni gryf od ciężarków, którym uderzył w głowę ofiarę. Następnie ukrył zwłoki kobiety w swoim mieszkaniu.

Po 2 dniach sprawca postanowił zgłosić się do Komendy. Po udzieleniu mu pomocy lekarskiej złożył zeznania. Policjanci badają motyw działania mężczyzny. Sprawdzają również, czy popełnił inne przestępstwa. Zbrodnia zabójstwa jest zagrożona karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Pruszkowie
poniedziałek, 03 sierpnia 2009, msciciel337

Polecane wpisy