Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

Nieletni kradli grzejniki

Policjanci zatrzymali trzech nieletnich i dziewiętnastolatka, którzy włamali się do jednego z domków jednorodzinnych w Komorowie. Twierdzili że bawili się w chowanego. W toku dalszego postępowania funkcjonariusze ustalili, że chcieli ukraść grzejniki o wartości 650 zł.

W ubiegły czwartek do dyżurnego KPP w Pruszkowie z Komorowa zadzwonił mężczyzna. Oświadczył, że z domu jego siostry dobiegają  dziwne odgłosy, a z tego co mu wiadomo właścicielka wyjechała na wczasy. Przybyli na miejsce policjanci w mieszkaniu zastali czterech młodych  mężczyzn: Damiana G. lat 15, Janusza P. lat 14, Radosława S. lat 15 i Grzegorza W. lat 19. Na zadane pytanie: "co tutaj robią ?" powiedzieli że bawią się w chowanego.

Dziwne jednak było to, że grzejniki CO z wszystkich pomieszczeń były zdemontowane i przygotowane do transportu. Wszyscy zostali zatrzymani. 19-to latek przyznał się do winy i poddał dobrowolnie każe. Za włamanie się do domu i kradzież grzejników o wartości 650 zł, otrzymał karę 1 rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Nieletni dalej podtrzymują swoją wersję. Jednak o ich losie zdecyduje Sąd Rodzinny.

KPP w Pruszkowie
wtorek, 11 sierpnia 2009, msciciel337

Polecane wpisy