Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

Chciał, żeby schudła

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi Sebastianowi K. za kradzież preparatów odchudzających. Sprawca wyjaśnił policjantom, że środki chciał podarować swojej dziewczynie.

W dniu 28.07.2009r na polnej drodze w rejonie Sokołowa  policjanci zauważyli dwóch mężczyzn prowadzących rowery.  Po wylegitymowaniu  okazali się nimi Marek H. 19 lat i Adrian K. 15 lat. Na jednym z rowerów mężczyźni wieźli  pudełko kartonowe owinięte w folię. Na pytanie policjantów co  w nim jest mężczyźni nie potrafili odpowiedzieć i dodali, że dostali je od kolegi, który pracuje w pobliskiej firmie kosmetycznej.

Po otwarciu paczki oczom policjantów okazało się  420 dziesięcio-gramowych  dawek preparatu do odchudzania. Osoby powiedziały funkcjonariuszom, że mają przekazać paczkę mieszkance Pruszkowa, której chłopak pracuje we wskazanej firmie i prosił ich o tę przysługę.

Mając podejrzenie, że towar może pochodzić z kradzieży policjanci pojechali do Sebastiana K. lat 23 l. i równocześnie skontaktowali się z właścicielem firmy, który  złożył w KP Michałowice zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Straty związane z dokonaniem kradzieży oszacował na kwotę 840 zł.

Nieletniego Adriana K. ze względu na młody wiek przekazano rodzicom. Markowi  H.  został przedstawiony zarzut paserstwa natomiast  Sebastianowi K.  zarzut kradzieży. Obaj przyznali się do zarzucanych czynów  i dobrowolnie poddali się karze.

Źródło: KPP w Pruszkowie
piątek, 31 lipca 2009, msciciel337

Polecane wpisy