Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

Paszporty już w Pruszkowie

Od poniedziałku 2 lutego br. rozpoczął w Pruszkowie działalność Terenowy Punkt Paszportowy obsługujący mieszkańców trzech powiatów: pruszkowskiego, grodziskiego i żyrardowskiego. Uroczystego otwarcia nowego biura paszportowego dokonał wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski, w towarzystwie starostów: pruszkowskiego Elżbiety Smolińskiej, grodziskiego Marka Wieżbickiego i żyrardowskiego Wojciecha Szustakiewicza.

W uroczystości wzięli też udział przedstawiciele samorządów miast i gmin z wszystkich trzech powiatów oraz przedstawiciele mediów i mieszkańcy.

- To dzięki znakomitej współpracy z Panią i Pani urzędem możemy się dzisiaj tu spotkać przy otwarciu nowego punktu paszportowego w Pruszkowie – podkreślał wojewoda Jacek Kozłowski zwracając się do starosty Elżbiety Smolińskiej – To już kolejny Terenowy Punkt Paszportowy, który otwieramy na terenie naszego województwa. Są to punkty pełnozakresowe, wyposażone i przystosowane do pobierania cech biometrycznych. Po raz pierwszy mieszkańcy powiatów podwarszawskich mogą załatwiać wszystkie sprawy paszportowe na miejscu, bez konieczności jeżdżenia do Warszawy. To rozwiązanie jest korzystne i dla mieszkańców, i dla urzędów. Przede wszystkim dlatego, że pozwala zlikwidować ogromne w sezonie i bardzo uciążliwe kolejki w warszawskich urzędach paszportowych.

Starosta Elżbieta Smolińska korzystając z okazji podziękowała pracownikom pruszkowskiego starostwa za ogromny, osobisty wkład pracy w terminowe przygotowanie nowego biura paszportowego w Pruszkowie. Doceniając ten wkład, poniesiony także na rzecz mieszkańców sąsiednich powiatów, starostowie grodziski i żyrardowski złożyli także osobne podziękowania przekazując jednocześnie na rzecz nowego biura paszportowego ufundowany przez siebie sprzęt w postaci nowoczesnej niszczarki do dokumentów.

Terenowy Punkt Paszportowy w Pruszkowie mieści się w specjalnie przystosowanych do tego celu pomieszczeniach na parterze budynku przy ul Drzymały 19/21 (budynek przychodni zdrowia) – vis a vis budowanej nowej siedziby Starostwa Pruszkowskiego. Zaprasza interesantów w poniedziałki w godz. 10.00 – 17.00 , a od wtorku do piątku w godz. 8.00 – 15.00 Wszelkie niezbędne informacje w sprawach paszportowych można uzyskać dzwoniąc pod numer telefoniczny biura: 22 738 1498.

Źródło: Powiat Pruszkowski
czwartek, 12 lutego 2009, msciciel337

Polecane wpisy