Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

Mecz charytatywny

Niecodzienne widowisko piłkarskie odbędzie się na pruszkowskim stadionie. We wtorek 4 listopada o godzinie 18.00 zawodnicy MKS ZNICZ Pruszków zagrają mecz charytatywny ze specjalnie stworzoną na ten cel drużyną "Emanuel Ekwueme & Friends", w składzie:

RADOSŁAW MATUSIAK (ŁKS Łódź)
MARIUSZ MOWLIK (ŁKS Łódź)
BŁAŻEJ TELICHOWSKI (POLONIA Warszawa)
RADOSŁAW MAJDAN (POLONIA Warszawa)
MIROSLAV RADOVIĆ (LEGIA Warszawa)
TOMASZ MAGDZIARZ (WARTA Poznań)
SERGIO BATATA (WARTA Poznań)
ARKADIUSZ GŁOWACKI (WISŁA Kraków)
FERDINAND CHIFON (POGOŃ Szczecin)
MAURO CANTORO (WISŁA Kraków)
TEKASURE CHINYAMA (LEGIA Warszawa)
DICKSON CHOTO (LEGIA Warszawa)
ROGER GUERREIRO (LEGIA Warszawa)
MARTINS EKWUEME (LEGIA Warszawa)
KELECHI IHEANACHO (KSZO Ostrowiec)
PAWEŁ KACZOROWSKI (GKP Gorzów)
NWAOGU UCHENNA (ODRA Opole)
PAPE SAMBA (ODRA Opole)
EDI ANDRADINA (KORONA Kielce)
STEFANO NAPOLEONI (WIDZEW Łódź)
UKAH UGOCHUKWU (WIDZEW Łódź)
KALU MAXWELL (NIELBA Wągrowiec)

Dochód z tego spotkania będzie przeznaczony na leczenie maleńkiego Szymka Jakubowskiego. Szymek ma w tej chwili cztery miesiące i nie widzi. Jedynym ratunkiem jest dla niego przeszczep rogówki w obu oczkach. Koszt operacji to około 40.000 funtów. Więcej informacji na stronie www.wzrokdlaszymka.pl

Patronat nad imprezą objęli Prezydent Miasta Pruszkowa oraz Starosta Pruszkowski.

Źródło: www.pruszkow.plSzymon urodził się 15 czerwca tego roku z zespołem wad wrodzonych, z których najpoważniejsze to zmętnienie rogówki i zrośnięcie twardówki z rogówką w obu oczkach. Jedynym ratunkiem jest dla niego przeszczep rogówek, a potem rehabilitacja wzroku. Ma bardzo mało czasu - jeśli nie zostanie zoperowany przed ukończeniem szóstego miesiąca życia, nigdy nie będzie widział, bo jego mózg nie nauczy się odbierać i przetwarzać bodźców wzrokowych. Niestety, lekarze w Polsce nie mają doświadczenia w przeszczepianiu rogówek u niemowląt - Szymon jest drugim dzieckiem, które urodziło się z takim schorzeniem obu oczek. Dodatkowo sprawę wykonania operacji w naszym kraju komplikują wady serca i nerek oraz asymetria ustawienia przepony.
Pomóc mu może tylko specjalista, który od lat z powodzeniem przeszczepia rogówki niemowlętom, doktor Ken K. Nischal z Great Ormond Street Hospital for Children w Londynie. Pomógł już wielu dzieciom nie tylko z Europy, ale z całego świata.

Koszty leczenia za granicą przekraczają jednak możliwości finansowe rodziców chłopca: wizyty konsultacyjne, badania diagnostyczne, hospitalizacje, przeszczep rogówek obu oczu, leki przeciwdziałające odrzutowi to wydatek rzędu minimum 40.000 funtów. Liczyć się też trzeba z koniecznością powtórzenia przeszczepu ze względu na wzrost gałek ocznych, co może zwiększyć tę sumę o następne 20.000 funtów.

Aby zgromadzić potrzebne fundusze Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" udostępniła dla niego subkonto, na którym są gromadzone środki na leczenie i rehabilitację Szymona. Mamy nadzieję, że nasz apel nie pozostanie bez odpowiedzi.

Oto dane do dokonywania wpłat:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Nr konta: 75 1240 1037 1111 0010 0957 3199
Konieczny dopisek: darowizna na rzecz Szymona Jakubowskiego.
poniedziałek, 03 listopada 2008, msciciel337

Polecane wpisy