Informacje o pruszkowskich sprawach, głównie wydarzeniach i komunikacji
Blog > Komentarze do wpisu

Biblioteka pod szkłem

Ze względu na uwarunkowania geologiczne zmieniono koncepcję przebudowy pałacyku Sokoła. Na potrzeby biblioteka, która według pierwotnego projektu miała znajdować się w podziemnej części budynku, zostanie wybudowany pawilon... ze szkła.

Badania geologiczne wykazały, że na głębokości 1,70 cm znajduje się woda - projekt przebudowy pałacyku zakładający zagłębienie pomieszczeń biblioteki i sali koncertowej okazał się niemożliwy do realizacji.
Realizacja starej koncepcji niosła ryzyko katastrofy budowlanej nie tylko dla samego pałacyku, ale i dla sąsiednich budynków przy ul. Chopina - poinformował podczas ostatniej sesji rady miejskiej, zastępca prezydenta Andrzej Kurzela.
Przebudowa pałacyku, łącznie z salą koncertową będzie więc realizowana w obrysie obiektu. W pobliżu ulicy Niecałej, w parku został zaprojektowany przeszkolony pawilon - przeznaczony na potrzeby biblioteki.
Będzie to bardzo ciekawe architektoniczne połączenie starej zabudowy pałacu z ultranowoczesnym szklanym obiektem biblioteki - zapowiada zastępca prezydenta Andrzej Królikowski.
Czy zderzenie historii z nowoczesnością wzbudzi wśród mieszkańców tak duże kontrowersje jak słynna szklana piramida przy Luwrze? O tym przekonamy się po zakończeniu realizacji inwestycji.
Żródło: Kurier Południowy NR 26
sobota, 14 lipca 2007, msciciel337

Polecane wpisy